DPNB 2020 sme vyhodnotili virtuálne

  1. Domov
  2. Novinky
  3. DPNB 2020 sme vyhodnotili virtuálne

Záverečné vyhodnotenie kampane Do práce na bicykli sme si nechali na mimoriadne netradičný termín – na Mikuláša. 🙂 Do poslednej chvíle sme totiž verili, že sa nám podarí zrealizovať tohtoročné banskobystrické finále kampane aspoň v malom – za osobnej účasti všetkých víťazov jednotlivých kategórií a zástupcov mesta či sponzorov.

Epidémia však naše plány pozmenila, a preto pristupujeme k vyhodnoteniu súťaže Do práce na bicykli takto virtuálne.

Čo je najdôležitejšie? Napriek bezprecedentnej situácii s koronavírusom, home officom a mnohým zatvoreným školám sa banskobystrickej časti kampane DPNB zúčastnilo až 366 súťažiacich v 126 tímoch! Tým sa podarilo počas septembra najazdiť 27 077 kilometrov a usporiť v porovnaní s cestou autom až 8 757 kg C02. Prerátané na stromy – len z pohľadu spotreby C02 vysadili súťažiaci do ulíc Banskej Bystrice na jeden celý rok 875 stromov. V celoslovenskom rebríčku sme vďaka všetkým aktívne jazdiacim obyvateľom obsadili 18. miesto z 85 samospráv.

Veľká gratulácia patrí najaktívnejším zamestnávateľom, ktorí namotivovali množstvo svojich pracovníkov, aby sa do kampane zapojili. Či už to bol Banskobystrický samosprávny kraj (28 súťažiacich), CAPITAL SAFETY GROUP – Banská Bystrica, s.r.o. (15), Slovenská sporiteľňa, a.s. (14), Mesto Banská Bystrica (13), Orange Slovensko, a.s. (12) a ďalší, všetkým patrí obrovská vďaka. Najvyššie priečky však obsadili traja zamestnávatelia, ktorí dosiahli najlepšie výsledky pri zohľadnení až 5 ukazovateľov, a to v tomto poradí:

1. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
2. Železničná spoločnosť Slovensko, a.s.
3. Slovenská agentúra životného prostredia

Z pohľadu tímov sa najlepšie umiestnil Zlomený pedál z Biotiky, a.s., ktorého členovia najazdili nielen najviac jázd (123), ale aj kilometrov (1513,79). Druhé miesto obsadil tím Shinkansen zo Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. (1207,83 km) a na bronzovej priečke skončil Young Talent Cycling Team z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (1065,05 km).

Medzi jednotlivcami v kategórii najviac najazdených kilometrov zvíťazil s prehľadom Rastislav Lietava (900 km), nasledovaný Michalom Sanitrom (562,8 km) a Zdenkom Bubniakom (528,14 km).

Najviac jázd zrealizovali hneď traja súťažiaci – Jaroslav Murgaš, Martina Murgašová a Ladislav Štulajter, ktorí do práce a z práce odjazdili zhodne až 44 jázd. Víťazom budeme kontaktovať a odovzdáme im ocenenia. 🙂

Samostatné žrebovanie víťaza hlavnej ceny, nového
skladacieho bicykla od spoločnosti Liberty Trade, sme zrealizovali v domácich podmienkach. Do tohto žrebovania boli zaradení všetci súťažiaci, ktorí počas septembra absolvovali aspoň 26 jázd do práce alebo z práce na bicykli, alebo odjazdili aspoň 500 kilometrov. Spomedzi týchto najsnaživejších účastníkov kampane sme napokon vyžrebovali Mateja Polgára z tímu Pat a Mat, ktorý odjazdil 34 súťažných jázd, pričom každá mala dĺžku približne 3,5 kilometra – nech táto informácia slúži ako pekný dôkaz toho, že súťažiť sa každý rok naozaj oplatí. Dokonca aj vtedy, keď to nemáte do práce desiatky kilometrov a myslíte si, že nemôžete “vyhrať”. Môžete! 🙂

Ešte raz ďakujeme všetkým účastníkom už 9. ročníka banskobystrickej časti kampane Do práce na bicykli za to, že aktívnym spôsobom pohybu po našom meste prispeli k tomu, aby Banská Bystrica bola krajšie a čistejšie mesto. Veríme, že budúci rok oslávime okrúhlych 10. rokov kampane bez korony, a bude nás ešte viac! 🙂

Video zo žrebovania bicykla nájdete TU.

ocibb

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú emailovú adresu.
You need to agree with the terms to proceed

Menu